Kontakt

autor tohoto webu:
bolek@fotomoto.cz

Černá Hora, Bosna, Albánie 2013

Stručné povídání a krátké video o tom, kterak jsme si s Mončou udělali výlet na Balkán 🙂 …

Po loňské březnové poznávací auto-dovolené v Chorvatsku a Bosně jsme s Mončou přemýšleli, co podnikneme letos. X-krát jsem koukal do mapy, bohužel letošní počasí zajistilo, že ve všech jen trochu výše položených zajímavých oblastech snadno dosažitelné Evropy ještě ležel sníh a i můj záložní nápad s návštěvou severozápadního Rumunska a ukrajinské Koločavy bylo nutné odložit, až bude lepší terén.
Jedno z mála míst, kam by se dalo rozumně zajet se jevilo černohorské, případně rumunské pobřeží, ale to jsem se ani Monče nesnažil navrhovat. Byl jsem si totiž jistý odpovědí ve stylu „to ses zbláznil, ne? 🙂 .
O to větší bylo moje překvapení, když jsem jeden den přijel z práce, Monča seděla u počítače a říká: „Já už vím kam pojedeme! Do Černé Hory!“ Babička jí totiž přeposlala nějaký mail s tamníma fotkama 🙂 . Ucítil jsem šanci a hned jsem začal myšlenku rozvíjet, než si to rozmyslí. Postupně jsem základní cíl (okolí Boky Kotorské) rozšířil o návštěvu bosenského Sarajeva (spojenou s přenocováním), Mostaru a pokud se zadaří, tak i Albánie (tu ale Monča kategoricky vetovala).
Termín odjezdu jsme stanovili na 14.dubna a doufali, že se mezitím počasí umoudří. Dva dny před odjezdem jsem zajistil ubytování na jednu noc v centru Sarajeva (Old Town Accommodation) a dalších pět nocí nedaleko Kotoru v Černé Hoře (Apartments Novakovič) . Pro jistotu jsem si taky zařídil mezinárodní řidičák (kdyby klapla ta Albánie 😉 ).
Počasí se nakonec opravdu začalo zlepšovat a předpověď slibovala, že bude jen lépe, takže nám nic nebránilo v neděli ve čtyři ráno vyrazit.
Dovolená se vydařila perfektně, navštívili jsme další místa Bosny a Hercegoviny, projeli nejen celé pobřeží Černé Hory, i na tu Albánii došlo – prostě maximální spokojenost. A protože nám tu k dalšímu prozkoumání zůstala celá severní část země, můžeme se těšit na další návštěvu, tentokrát třeba na motorce 🙂 !

Pro představu si můžete pustit krátké video a prohlédnout pár fotek – za nás Černou Horu rozhodně doporučuji! (Albánii a Bosnu samozřejmě taky 😉 )tlačítkem se šipkami můžete video roztáhnout na celou obrazovku
tlačítkem s ozub. kolečkem si můžete zvolit kvalitu videa
(doporučuji alespoň HD 720p)

trasa

trasa

(klikni na obrázek pro plnou velikost)

Bolek

komentáře k Černá Hora, Bosna, Albánie 2013

Komentovat

Můžeš použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..